• 3.1.2012 07:08:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Sbk Çanta Ürettiğinin Yarısını İhraç Edecek

Üretimde ve tasarımda tamamen yerli olan Bakras Çantaları, hem Avrupa’da hem Arap ülkelerinde var olacak.

1999 yılında yerli ve çok uluslu firmalara logo baskılı çanta üretimi ile yola çıkan SBK Çanta Tekstil bugün kendi markası “Bakras” üretim yapıyor. Şuan için üretiminin küçük bir kısmını ihraç eden firma, yakın zamanda bu oranı hem online satış hem de parakende satış kanalı ile birlikte %50’ye çıkarmayı hedefliyor.

 

Bu anlamda, yeni pazarlara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Firma Sahibi Başak Kızılkaya, e-ticaretin, e-ihracatın pazar bulmak adına hız kazandırdığını söylüyor.

 

Kendi markanızla ihracat yapmanın önemine dikkat çeken Kızılkaya, “Ürün kalitemizi ön planda tutarak, özgün çanta tasarımlarımız ve ’’Hayatı kolaylaştıran çantalar’’ sloganımızla kendi markamızı oluşturduk. Bakras çantalarımızın hem yurt içi pazarda hem yurt dışı pazarda satışına başladık. Bakras çantalarımızın online satışını yapıyor ve olumlu tepkiler alıyoruz. Çantalarımızın üretiminde kullandığımız kumaş, malzeme ve aksesuarlarımızı tamamen yerli tedarik ediyoruz. Türk ürünlerinin kalitesi ve zevkini yansıtan Bakras’ı kısa zaman içinde hedef pazarlarımıza ulaştıracağız. Hem Avrupa hem de Arap ülkelerinde satışını yapabileceğimizi ürün gruplarımız bulunuyor. Önümüzdeki dönemde ürettiğimizin yarısını ihraç etmeyi hedefliyoruz.“dedi.

 

Uzak Doğu ülkelerinin ucuz fiyat politikasının artık rekabette etkin bir oynamadığını söyleyen Kızılkaya, “Türkiye’nin konumundan dolayı çoğu bölgeye yakın olması teslimat sürelerini kısaltıyor ve son zamanlarda Türk ürünlerine bakışın olumlu seyretmesi de firmaların ticaretini etkiliyor. Bu gibi avantajların üzerine kendi ürünlerimizin markalaşmasını sağlayarak, markamızla üretim yaparsak hedeflediğimiz noktaya kısa zamanda varmamız mümkün olacaktır.”diye konuştu.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  5 + 0
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.