• 22.12.2011 14:52:00
 • İHA
Haberi Paylaş

Kriz İngiltere'de Noel Alışverişine Yansıdı

Avrupa'yı saran ekonomik kriz, İngiltere'deki Noel alışverişini de olumsuz etkiledi

Yunanistan ile başlayan ve tüm Avrupa ülkelerini saran ekonomik buhran, alışveriş sezonunun altın dönemi olan Noel'de etkisini gösterdi. Mağazalar, piyasaları canlandırmak için ürünlerde büyük iskontolar uygulamaya başladı.

Londra Belediyesi'nin, esnafla ortaklaşa yürüttüğü piyasaları canlandırma politikası ile alışveriş merkezlerinin yakınlarındaki caddelerin trafiğe kapatılırken, park ücreti de alınmıyor.

Bir mağazada yarı zamanlı çalışan iki çocuk annesi Ann Marie, "Ekonomik durgunluk gerçekten bizi zorladı. Eşim yapı sektöründe çalışıyor, bu durum onun işlerini de etkiledi ve yeni yıl dönemi zor geçiyor. Ama bugünleri atlatacağımıza inanıyorum. Bu durum tabi ki benim alışveriş listemi de etkiledi. Çoğunlukla indirimli veya özel kampanyalı 'bir al, bir bedava' tarzı satışlara odaklanıyorum" dedi.

Yeni yıl öncesi Noel alışverişine çıkan Avukat Janette Luca ise, "Ekonomik sıkıntılar bizleri gerçekten etkiledi. 'Şimdi al, sonra öde' gibi sayılan kredi kartlarımızla ödeme yapıyoruz. Bu yıl, geçen yıla oranla daha az harcama yapıyoruz. Gelecek yıl için iyimser olmak isterdim ancak görünen o ki zor zamanlar bizi bekliyor" diye konuştu.

İlkokul öğretmeni Tracey Salwer de, "Ben ilkokul öğretmeniyim ve bu yıl bizi gerçekten zorladı, hükümetimiz 4 bin poundu bulan bir kesinti gerçekleştirdi ve her şey daha da zorlaşıyor. Dilerim önümüzdeki yıl hükümet bu durumu düzeltmek için bir girişimde bulunur" ifadelerini kullandı.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 2
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.