• 25.3.2013 08:59:00
 • Yeliz YİRMİBEŞ
Haberi Paylaş

Europac, 4 Yıl İçerisinde Cirosunu 2’ye Katladı

Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Europac Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, stratejik yatırım ve pazarlama çalışmaları neticesinde cirosunu son 4 yıl içerisinde 2 kat artırarak 13 milyon dolara ulaştırdı.

1993 yılından bu yana ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Europac Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İstanbul’da gelişmiş makine parkuruyla 11800 metrekare kapalı alanda, ofset baskılı ve sıvamalı kâğıt karton ve mukavva ambalaj üretimini icra ediyor.

 

Kalite, yaratıcılık ve yeniliklere açıklık ilkeleriyle sürekli büyüyerek bugün, ambalaj sektörünün kendi alanında önde gelen kuruluşlarından biri olduklarını belirten Europac Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Mert Enderoğlu, cirolarının stratejik yatırım ve pazarlama çalışmaları neticesinde son 4 yıl içerisinde 2 kat artarak 13 milyon dolara ulaştığını söyledi. Bu rakamın içerisinde ihracatın payı ise yüzde 25 olduğunu vurgulayan Enderoğlu, “Ürün gruplarımız arasında ofset baskılı baskısız karton, lamine ve mukavva kutu, özel uygulamalı hediyelik kutular, pop ve standlar yer alıyor” dedi. 

 

2000 yılında başlayan ihracat çalışmalarının bugün senede 3,5 milyon dolara ulaştığının altını çizen Enderoğlu; Fransa, İngiltere, İtalya, Rusya ve Türki Cumhuriyetleri’ne ihracat yaptıklarını açıkladı.  Bu yıl yüzde 15’lik bir ciro artışını öngördüklerini ve bu rakamın yüzde 5‘ ini ihracat yüzde 10’ unu ise yurt içinde gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getiren Enderoğlu, satış stratejilerinin bu yıl için Rusya, İngiltere ve Türki Cumhuriyetler’de daha fazla pazar payı elde etmeye yönelik olduğunu kaydetti. Sektöre yönelik değerlendirmelerde bulunan Enderoğlu, “Türkiye’de Ambalaj sektörü, Avrupa’ya nazaran kişi başına kullanılan kağıt tüketimine baktığımızda geçmişte olduğu gibi gelecekte de gelişmeye açık ve büyüyeceği kesin gözüken bir faaliyet alanıdır” diye konuştu. Enderoğlu, Türk firmalarının da bu gelişim çerçevesinde kaliteli hizmet anlayışı, dürüst fiyat politikaları doğru yatırım ve üretim kararlarıyla Avrupa standartlarına ve kalitesine ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.  

 

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  8 + 0
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.