• 23.12.2011 00:55:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

Avrupalı Türk Yataklarında Uyuyor

Alminareina Mobilya, Ürettiği Yatakları tüm Avrupa’ya Gönderiyor

Kayseri’de kurulan Alminareina Mobilya, yatak, baza ve ev tekstili sektörü için fason yarı mamul ürünlerin üretimi ile faaliyet gösteriyor

Yan sanayide ve fasonda lider konumda olduklarını belirten Firma Sahibi Mehmet Gökhan Terzi, “Türkiye’de ve dünyada marka olmuş birçok güçlü firmaya üretim yapıyoruz. Üretim kapasitemizi arttırarak büyüme odaklı çalışıyoruz. Ürettiğimizin yüzde 85’ini Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz.”dedi.

Avrupa’nın psikolojik, siyasi ve ekonomik koşullarını yakından takip ederek, müşterinin yaşam koşullarını ve alışkanlıklarının analiziyle üretime yön verdiklerine dikkat çeken Terzi, “Üç yıldan beri Avrupa’ya 800 bin parça ürün satışı gerçekleştirdik ve bu süre içerisinde 17 ürünümüz geri geldi. Bu sayı ürünlerimizin kalitesini zaten ispat ediyor. Avrupalının yaşam standartlarını göz önünde tutuyor, tasarımlarımızı üretirken önceliği müşteriyi rahat ettirmek ilkemize dayandırıyoruz.”şeklinde konuştu.

Terzi, “Yatak üretimimizde AB uyum yasası çerçevesinde standartlara uygun üretim yapmak için alt yapı çalışmalarını başlattık, makine parkurumuzu üst seviyede yenileyerek güçlü hale getirdik.  Avrupa pazarında sağlam bir yer ediniyoruz, edineceğiz.”diye konuştu.

Gelecekte ticaretin tamamen internetten yapılabileceğini söyleyen Terzi, “Turkishexporter.net gibi bir sistemde dış ticaret şirketlerinin kesinlikle yer alması gerekiyor, özellikle interneti verimli kullanabilen elemanlar yetişmesi gerektiğini düşünüyor, bu konuda şirket olarak da birim oluşturmayı düşünüyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ihracata odaklı stratejisinin bozulmadığı takdirde 500 milyar dolarlık hedefin gerçekleşeceğini söyleyen Terzi, işçi bulmada zorluklar yaşadıklarını ve bunun 2023’ü etkileyebilecek seviyeye gelmesinden endişe duyduğunu dile getirdi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  7 + 1
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.