• 16.1.2012 07:14:00
 • Esra TORLAK
Haberi Paylaş

“Avrupa’dan Daha Kaliteli Mobilyalar Üretiyoruz”

‘Moriva’ markasıyla üretim yapan Hazar Mobilya, iç pazarda bayilik çalışmalarını hızlandırırken ihracatını da arttırmayı hedefliyor

1986′dan beri ürettiği dekoratif ve kaliteli mobilya tasarımlarıyla sektör içerisinde yer edinmiş bir firma olan Hazar Mobilya, ihracat yaptığı ülkelerin tarzına uygun kaliteli ve estetik mobilyalar üretiyor.

 

İhracatını yaptığını mobilyaları ülkelerin yerel kültürlerinden esinlenerek üreten firmanın Dubai ve Azerbaycan′da distribütörlükleri bulunuyor. 1995 yılından beri ihracat yaptıklarını belirten İhracat Müdürü Turgut Tekin Zengin, “15 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kendi markamızla “Moriva” ile klasik, modern ve avantgarde mobilyalar üretiyoruz. Yurt içinde markamızla bayileşmeyi hedefliyoruz, bu yıl içinde en az 15 bayilik vermeyi hedefliyoruz. Katıldığımız fuarlardan verimli sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.”dedi.

 

Zengin, Türk mobilyalarının kalite olarak İtalya ve İspanya’nın üretimlerinden üstün olduğunu ancak tanıtım eksikliğinden dolayı az tercih edildiğini söyledi. Zengin, tersine Dubai pazarında ise ürünlere ilginin yüksek olduğunu ve bu pazarda yer alan distribütörlüğün ikinci mağazasını açtığını da sözlerine ekledi.

 

Turkishexporter.net ile gelen talepleri değerlendirdiklerini belirten Zengin, “Katar, Libya, Ürdün, Pakistan gibi ülkelerin alım taleplerini inceliyoruz. Görüşmeler yapıyoruz, ihracata dönüşeceğini düşünüyoruz.”dedi.

 

Türki Cumhuriyetler’den gelen talepleri de değerlendiklerini söyleyen Zengin, “Bu yıl içinde ihracatta bu pazarlara yönelmeyi düşünüyoruz.”dedi.

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İLGİLİ HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR
[ihracat][/ihracat]

DÜNDEN KALANLAR
[ihracat][/ihracat]

 

 • BİZE ULAŞIN
 • GERİ BİLDİRİM
  GERİ BİLDİRİM x
  Sizin fikirleriniz her zaman bizler için önemli ve değerlidir. Yapacağınız geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.
  Geri Bildirim Konusu :  
  Mail Adresiniz:
  Geri Bildiriminiz:  
  Güvenlik Kodu:  
  3 + 9
  Lütfen tüm alanları doldurunuz.